A Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium
kollégiumi épületrészének – KEHOP-5.2.10. épületenergetikai fejlesztése
A Gyulai Tankerületi Központ 2017-ben a KEHOP-5.2.10 kódszámú „Költségvetési szervek pályázatos épületenergetikai fejlesztései” című felhívás keretében 100%-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A megítélt támogatás összege: 135 440 151 Ft.
A felhívás kiemelt célja az energiahatékonysági fejlesztések megvalósítását ösztönözni és elősegíteni a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek elterjedését. A konstrukció hozzájárul az épületek energiahatékonyságának javítására és megújuló energiafelhasználás fokozására irányuló beruházások megvalósításához.
A fejlesztés eredményeként a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium kollégiumi épületrészének épületenergetikai korszerűsítése valósul meg.
A korszerűsítés a következő elemeket tartalmazza:
A régi ablakok teljes cseréje, korszerű, műanyag tok- és szárnyszerkezetű, háromrétegű üvegezéssel ellátott nyílászárók beépítésével.
Az épület homlokzatán 150 mm vastag EPS utólagos hőszigetelést kapott üvegszövetháló erősítéssel, a szigetelő lapokat ragasztóval rögzítették a felülethez. Általánosan a szigetelés, a beépítési hézagot takarva 30 mm vastagságban fut a nyílászárók elé.
A lapostetőre 2×100 mm lépésálló EPS szigetelés került, amelyet a meglévő szigetelés megtartása mellett, a meglévő bitumenes lemez perforálását követően lehetett elhelyezni.
A nyílászárók párkánya, a panelek felső síkjának lezárása tűzihorganyzott acél síklemez kivitelű. Ugyanilyen jellegű bádogozás készült az attikák mentén is.
- Napelemes rendszer kialakítása:
A korszerűsítés egy másik része a külső határoló épületszerkezetek korszerűsítésén túlmenően a megújuló energia hasznosítása. Az épület lapostető felületére 80 db, 20 kW összeteljesítményű, dél felé tájolt napelem tábla került elhelyezésre.
A megvalósítás helyszíne: 5700 Gyula, Bodoky utca 10.
A projekt megvalósításának időtartama: 2017.02.01-2017.09.30.
A projekt európai uniós támogatás segítségével, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.